Zbardhen kostot e kurimit

20/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu ISKSH llogarit per here te pare kostot e sherbimeve spitalore Pacienti dhe mjeku tani do te dine se sa eshte kosto e sakte e kurimit te nje pacienti dhe sa perqind e kesaj kostoje do te rimbursohet nga shteti. Per here te pare behet nje perllogaritje e kostove te sherbimit spitalor ne Shqiperi. Kjo eshte kryer ne projektin pilot te Spitalit te Durresit, i pari spital ne vend qe financohet nga Instituti i Sigurimeve te Kujdesit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of