Zbardhet plani i Kosovës për zbatimin e marrëveshjes me Serbinë

26/10/2020 11:23 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kosova dhe Serbia nënshkruan marrëveshje për normalizimin ekonomik në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator të këtij viti. Marrëveshjet u nënshkruan nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në prani të presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump   Nga Fatos Shala Qeveria e Kosovës ka miratuar planin prej 16 pikash për zbatimin e Marrëveshjeve të Uashingtonit, të nënshkruar më 4 shtator, të cilat kanë të bëjnë me normalizimin ekonomik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Sipas […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of