Zbutja e efekteve të tërmetit / Ministria e Mjedisit hap aplikimet për grante

15/06/2020 9:02 AM 0 komente

Zbutja e efekteve të tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit të vitit të shkuar është në fokus të programit të granteve të njoftuar së fundmi nga Ministria e Turizmit dhe Mjedisit. Sipas këtij institucioni, Programi i Granteve të Vogla të Fondit Global për Mjedisin (GEF/SGP) në bashkëpunim me ministrinë duan të bëjnë pjesë aktive Organizatat Joqeveritare (OJQ) që të aplikojnë për mbështetje financiare tip grante për projekte që do të mbështesin komunitetet në territoret e Bashkisë Kavajë dhe Bashkisë Shijak, në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of