Zgjedhja e vështirë e Europës Qendrore

03/07/2017 12:21 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMacron apo Orban? Teksa optimizmi i lartë është i dukshëm kudo në Europën Perëndimore, Lindja ka mbetur qëllimisht jo entuziaste Sofje, Bullgari – Në fund të vitit 2016, të shkatërruar nga Brexit dhe të pasigurt nga fitorja e Donald Trump në zgjedhjet presidenciale amerikane, shumë europianë ranë në dëshpërim të thellë. Ata i ishin nënshtruar nocionit se rëndësia e Bashkimit Europian në histori kishte marrë fund. Gjashtë muaj më vonë, asgjë nuk ka lëvizur nga vendi, por situata ka ndryshuar. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of