Zgjedhjet, presion për uljen e investimeve

18/03/2013 2:12 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Gazmend Kadriu, Drejtor i Përgjithshëm i Union Bank Si e vlerësoni ecurinë e sistemit bankar dhe bankës tuaj gjatë vitit 2012? Në vështrim të parë, viti 2012 përbën një kthesë jo të mirëpritur të sistemit bankar. Sistemi shënoi një ulje domethënëse të ritmit të rritjes së depozitave. Rritja vjetore e kredisë rezultoi shumë e ulët. Këto ritme rritjeje janë në kontrast me përqindjet dyshifrore që sistemi bankar shqiptar i ka shënuar rëndom për vite me radhë. Edhe pse, nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of