Zgjerojmë aktivitetin, zgjerojmë mbështetjen për ekonominë Shqiptare

11/01/2021 10:27 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Dritan Mustafa, drejtor i përgjithshëm i Tirana Bank   Dritan Mustafa, drejtor i përgjithshëm i Tirana Bank, thotë në një intervistë për revistën “Monitor” se, sektori bankar arriti të reagojë mirë ndaj efekteve të krizës dhe ndikimi i saj ishte më i vogël nga sa parashikohej. Megjithatë, ai shprehet se mundësia e rritjes së kredive të këqija është sfida kryesore për bankat në vitin 2021. Sipas z. Mustafa, kjo mund të kërkojë që masat lehtësuese të miratuara nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of