Zgjidh kompanine, pa nderruar numer

01/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNis kete jave zbatimi i rregullores se re per portabilitetin e numrit celular. Avantazhet dhe problemet e procesit Mbushet një vit që kur AKEP-i vendosi të miratonte rregulloren e re, që përcaktonte ndërrimin e shërbimit celular të një operatori, pa ndërruar numër. Në fillim u duk si një mision i pamundur, por me kalimin e kohës, Autoriteti i Komunikimeve Elektronike duket se ia arriti qëllimit. Me lidhjen e kontratës me kompaninë private që realizoi procesin e portabilitetit, pas 4 muajsh […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of