Zgjimi i botes arabe

20/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTeksa ndryshimet po ndodhin ne Lindjen e Mesme, bota ka shume arsye qe te frikesohet. Por gjithashtu ka dhe nje shprese te madhe Njerëzit në Lindjen e Mesme kanë qenë prej kohësh të dëshpëruar për mundësinë e ndryshimit, shkruan “The Economist”. Ata ndiheshin fatkeq: të dënuar të jetonin nën pushtetin e një njeriu të fortë, që kishte grumbulluar pasuritë e tyre dhe kishte sulmuar këdo që kishte shprehur mendim ndryshe; ishin të dënuar të kishin si një alternativë vetëm islamikët, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of