Zhang Weiying: Anti-Kejnsianisti i Kinës

29/10/2012 1:09 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintParalajmërimet e Zhang Weiying se shpenzimet stimuluese do të çonin në investime të keqorientuara, dikur injoroheshin. Tashmë, zyrtarët e ministrive e ftojnë ndjekësin e Hayek që të flasë. Është një pasdite e rrallë në kryeqytetin kinez, kur tymi nuk i ka bllokuar qiejt dhe një nga ekonomistët më të famshëm në Kinë është me humor të mirë, shkruan Abhhek Bhattacharya*. Ekonomia është në telashe, teksa Partia Komuniste po shkon drejt transferimit të pushtetit, që ndodh një herë në dekadë, ndërkohë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of