Zhvillimi i bujqesise dhe kriza e ushqimit

13/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Politikus “çfare po bejne “baballaret” per Shqiperine dhe jo çfare do te beje Shqiperia per bijte e tyre” Rreziku ne rritje i krizes mbareboterore te ushqimit dhe rritja e çmimeve, kerkon angazhimin e forcave politike, shoqerise civile dhe atyre shkencore per t’i dhene rrugezgjidhje zhvillimit te agrobiznesit, agroindustrise dhe agroturizmit, te cilet kushtezohen nga rrethanat e reja te tregut te brendshem, tregut rajonal, tregut europian dhe atij boteror. Bujqesia kontribuon rreth 20% te Prodhimit te Brendshem Bruto (PBB) […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of