Zhvilloni parqet industriale, nëse doni të tërhiqni investitorë

23/03/2015 12:51 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë e posaçme për “Monitor” e ambasadorit italian në Shqipëri, z. Massimo Gaiani Nëse duhet realisht të jeni konkurrues në treg dhe të tërhiqni investime, duhet të keni një paketë të qartë, që t’u prezantohet në një mënyrë shumë të thjeshtë investitorëve të huaj. Kjo është ideja e parkut industrial dhe është një element për të cilin unë ngul këmbë, por ende nuk vërehen rezultate konkrete.   Për ambasadorin italian në Shqipëri, z. Massimo Gaiani, siguria e rregullave dhe trajtimi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of