ZIJA SHKODRA-studiuesi i qyteteve

18/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint (1925 – 2002) Nga Akademik Vladimir Misja Zija Shkodra eshte ekonomist, profesor i shquar i historise se ekonomise urbane. Lindi me 14 gusht 1925, ne Shkoder ne familjen e Hasan Shkodres, e njohur per tradita atdhetare dhe arsimdashese. Pas perfundimit te shkolles fillore te lagjes Rus-Haslikaj ne qytetin e lindjes, Zija Shkodra gjate periudhes 1937-1945, me nderprerje te veçanta, perfundoi Gjimnazin e Shkodres. Gjate periudhes 1946-1947 ndjek studimet e larta prane Fakultetit te Ekonomise Tregtare ne Universitetin e Zagrebit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of