Pasuri- e paluajtshme: Euro corienton banesat

27/09/2009 12:00 AM 0 komente

A po ndikohet kërkesa në tregun e pasurive të paluajtshme në vend nga zhvlerësimi i monedhës vendase, që tashmë i ka bërë më të shtrenjta apartamentet që shiten në euror Kërkesa dhe çmimet vazhdojnë rezistencën në qendër të kryeqytetit, por periferia ul çmimet. Presidenti i Shoqatës së Ndërtuesve, Dulaku: Jashtë vijës së verdhë, çmimet edhe 270 euro/m². Kosto e euros Vetëm nga shtrenjtimi i euros, çmimet e banesave në qendër janë rritur me rreth 8 për qind të konvertuara në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of