Rriten çmimet e naftës

28/12/2016 9:45 AM 0 komente

Çmimet e naftës së papërpunuar shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme, duke lënë pas nivelin e qëndrueshëm në të cilin ishin një ditë më parë.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, shënuan rritje prej 1.7 për qind, duke u tregtuar me 53.84 dollarë për fuçi.

Rritje pësuan edhe çmimet e zinkut dhe nikelit në Shangai.

Materialet e lëndës së parë u rritën me 170 për qind këtë vit.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz