Banka Botërore / Rimëkëmbja, e ngadalë dhe e pasigurt

26/10/2020 11:01 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka Botërore pret që rimëkëmbja e Ballkanit Perëndimor të jetë e ngadaltë dhe e pasigurt. Banka publikoi Raportin e Rregullt Ekonomik nr. 18 për vendet e Ballkanit Perëndimor. Raporti i titulluar “Rimëkëmbje e pasigurt” fokusohet në përgjigjen e vendeve të rajonit ndaj COVID-19 dhe shqyrton pasojat makroekonomike dhe fiskale të pandemisë në të 6 vendet e rajonit, Bosnjë dhe Hercegovinë, Kosovë, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Serbia dhe Shqipëria. Pandemia e ka futur rajonin në një recesion të thellë, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of