Bashkitë rëndojnë gjeneratat e ardhshme

29/06/2020 9:26 AM 0 komente

Nga i sigurojnë të ardhurat bashkitë kryesore në vend, Tirana, Durrësi, Fieri, Elbasani. Si shpenzohen paratë. Rritja e varësisë nga taksa e infrastrukturës për disa bashki kryesore, sidomos ajo e kryeqytetit, pritet të rëndojë gjeneratat e ardhshme. Disa bashki shpenzojnë më shumë për pagat e punonjësve, sesa për investime kapitale për qytetin e tyre   Në fund të vitit 2019, të gjitha bashkitë në vend mblodhën të ardhura nga burimet e veta vendore (taksa dhe tarifa vendore, veprimtari me asete […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of