BEI financon 12,7 milionë euro grante

22/07/2019 4:51 PM 0 komente

Banka Europiane e Investimeve (BEI) vazhdon të mbështesë zhvillimin e sistemeve të furnizimit me ujë të pastër dhe atyre të kanalizimeve në Serbi, nëpërmjet një granti të ri prej 10 milionë eurosh. Granti për bashkitë lokale në Serbi do të përmirësojë sistemin e ujit të pastër për rreth 600,000 banorë dhe do të kontribuojë në zvogëlimin e ndotjes së tij në të gjithë vendin. Granti është një donacion i tetë shteteve anëtare të BE-së dhe njëkohësisht më i madhi i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of