BSH: Këmbimet e euros ranë me 9% vitin e kaluar, besimi i publikut te Leku është rritur

25/01/2021 8:27 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë një intervistë për revistën “Monitor”, Banka e Shqipërisë shprehet se kursi i këmbimit të Lekut ndaj Euros gjatë vitit 2020 ishte i qëndrueshëm, i shprehur jo vetëm në nivelin e kursit, por edhe në spread-et e aplikuara nga agjentët dhe në luhatshmërinë e tyre. Në analizën e Bankës së Shqipërisë, kriza solli rënie të njëkohshme të kërkesës dhe ofertës për valutë dhe volumi i këmbimeve pësoi rënie me 9% krahasuar me një vit më parë. Banka e Shqipërisë nënvizon […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of