Bullgari / Ekonomia pritet të rimëkëmbet në fund të vitit 2021

10/08/2020 11:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNëse nuk ka valë të dytë të Covid-19, kriza për ekonominë bullgare do të jetë mesatarisht e thellë, duke zgjatur nga 2 deri në 3 tremujorë. Rënia vjetore do të jetë nga 5 deri në 7%. Rimëkëmbja do të vazhdojë gjatë gjithë vitit 2021, në fund të të cilit do të arrihen nivelet para krizës. Rritja reale do të fillojë në vitin 2022, sugjeron Raporti Vjetor për Zhvillimin Ekonomik dhe Politikat e Bullgarisë nga Instituti për Kërkime Ekonomike në Akademinë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of