Bullgari / Projektbuxheti 2021 parashikon deficit 3.9% të PBB-së

16/11/2020 12:32 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProjektbuxheti i Bullgarisë për vitin 2021, synon një deficit ekuivalent me 3.9% të Prodhimit të Brendshëm Bruto, tha Ministria e Financave. Prioritetet e projektbuxhetit 2021 janë politika e të ardhurave, arsimi, kujdesi shëndetësor, mbrojtja, politika sociale dhe pensionet, tha Ministria e Financave. Projektbuxheti parashikon masa me vlerë rreth 3 miliardë lev (1.8 miliardë dollarë / 1.5 miliardë euro) për të kompensuar për efektet e pafavorshme të pandemisë së koronavirusit. Në vitin 2021, të ardhurat e buxhetit parashikohen në 47.6 miliardë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of