Çekët diskutojnë ‘korridorin korona’ për të ndihmuar turizmin kroat

04/05/2020 8:29 AM 0 komente

Çekët po përpiqen të shpëtojnë planet e verës dhe të ndihmojnë njëkohësisht sezonin turistik në Kroaci. Shoqatat e udhëtimit çeke kanë propozuar një “korridor korona” në bregun e Adriatikut. A është ky një plan realist, apo jo? Shoqatat e udhëtimit në Republikën Çeke propozuan idenë e të ashtuquajturit “korridori korona” në bregun Adriatik, duke u mundësuar vizitorëve të huaj të anashkalojnë periudhën e izolimit të detyrueshëm 14-ditor. Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç, raportohet se ka folur me homologun e tij çek, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of