Çmimet e naftës bien

22/11/2019 8:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan mëngjesin e ditës së sotme nivelin e tyre më të ulët të këtyre dy muajve të fundit.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 34 cent ose me 0.53 për qind dhe u tregtuan me 63.63 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 31 cent ose me 0.53 për qind dhe u tregtuan me 58.27 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.11 për qind dhe u tregtua me 1,465.78 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of