Dollari bie, jeni forcohet

04/12/2019 8:32 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e kësaj të mërkure kundrejt jenit dhe u këmbye me 108.57 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivelin prej 97.768.DXY.

Monedha e përbashkët, euro, u këmbye me 1.1075 dollarë amerikanë.

Franga zviceriane u këmbye me 0.9875 dollarë amerikanë, njëkohësisht edhe niveli i saj më i lartë që prej 4 nëntorit të këtij viti.

Sterlina u këmbye me 1.2993 dollarë amerikanë, njëkohësisht edhe niveli i saj më i lartë që prej mesit të muajit maj.

Dollari australian ra me 0.4 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6822 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez humbi pikë mëngjesin e ditës së sotme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 7.0738 yuan për dollarë amerikanë, njëkohësisht edhe niveli i saj më i ulët që prej 18 tetorit.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of