Dollari bie, jeni rritet

14/11/2019 8:32 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit, ku ky i fundit u këmbye me 108.70 jen për dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivele të qëndrueshme.

Monedha e përbashkët, euro, avancoi me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1013 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik ra me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2837 paund britanikë për dollarë amerikanë.

Franga zviceriane u këmbye me 0.9900 dollarë amerikanë, duke shkuar kështu pranë nivelit të saj të saj më të lartë në më shumë se një javë.

Lira ra me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 5.7620 lira për dollarë amerikanë.

Dollari auatralian humbi pikë kundrejt dollarit amerikan, duke rënë kështu në nivelin e tij më të ulët në më shumë se një muaj.

Yuan-i kinez u këmbye me 7.022 dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of