Dollari bie, jeni rritet

03/03/2020 9:03 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit. Ai ra me 0.5 për qind dhe u këmbye me 107.8.

Indeksi i dollarit amerikan ishte në nivele të qendrueshme.

Monedha e përbashkët, euro, u këmbye me 1.1146 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik avancoi me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u 1.2773 paund britanik për dollarë amerikanë.

Lira turke u këmbye me 6.1915 dollarë amerikanë.

Dollari Australian shënoi mëngjesin e sotëm nivelin e tij më të lartë në këto 11 muajt e fundit kundrejt dollarit amerikan.

Yuani kinez ra me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.9792 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of