Dollari rritet, jeni bie

16/12/2019 8:32 AM 0 komente

Dollari amerikan avancoi mëngjesin e kësaj të hëne kundrejt jenit dhe u këmbye me 109.39 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ra me 0.12 për qind, duke shkuar në 97.053. DXY.

Monedha e përbashkët, euro, avancoi me 0.14 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1135 euro për dollarë amerikanë.

Sterlina avancoi me 0.48 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.3389 sterlina për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of