Dollari rritet, jeni bie

20/12/2019 8:32 AM 0 komente

Dollari amerikan avancoi mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit dhe u këmbye me 109.31 dollarë amerikanë për jen. Gjatë kësaj jave që lamë pas, dollari amerikan ka avancuar me 0.7 për qind kundrejt jenit.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivelin prej 97.438 .DXY.

Ndërsa kundrejt monedhës së përbashkët, dollari amerikan humbi pikë dhe u këmbye me 1.1116 dollarë amerikanë për euro.

Dollari australian u këmbye me 0.6883 dollarë amerikanë.

Dollari i Zelandës së Re u këmbye me 0.6607 NZD për USD.

Paundi britanik ishte në nivele të qëndrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.3028 paund britanik për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez u këmbye me 7.0093 dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of