Dominoja e ardhshme

02/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDoreheqja e Kryeministrit portugez, Jose Socrates, ka te ngjare te coje jo vetem ne zgjedhje te parakohshme, por gjithashtu dhe ne shpetimin e ardhshem te Eurozones Në Irlandë, një paketë ndihme nga fondi shpëtues i Eurozonës ndihmoi që ta detyronte qeverinë që të shkonte në zgjedhje të parakohshme dhe t’i humbte ato. Në Portugali, zgjedhjet e parakohshme mund të detyrojnë qeverinë që të pranojë një paketë shpëtuese. çështja është: cilën qeverir – pyet “The Economist”. Moskalimi nga Parlamenti i votimit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of