Dritë e zbehtë e gjelbër për eksportet

22/06/2020 12:17 PM 0 komente

Në muajin maj ka vijuar tendenca e thellë rënëse e eksporteve, por gjithsesi ritmet e tkurrjes janë ngadalësuar në raport me prillin, që ishte dhe muaji më i vështirë për eksportuesit, që vuajtën sidomos mbylljen e Italisë. INSTAT raportoi se në maj 2020, eksportet e mallrave arritën vlerën 21 mld lekë, duke u ulur me 22,7%, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Në prill, tkurrja vjetore ishte 44%. Të gjitha grupet kanë vijuar tendencën rënëse, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of