Ekonomia e EQL do të tkurret me 5.3% në 2020 sipas Scope Ratings

28/12/2020 11:36 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEkonomia e Europës Qendrore dhe Lindore (EQL) do të tkurret me rreth 5.3% në vitin 2020, krahasuar me një tkurrje prej 8.9% në Eurozonë, deklaroi të enjten Scop Ratings me seli në Berlin. Që nga kriza financiare globale, vendet e EQL-së kanë zhvilluar motorë më të larmishëm të rritjes, strategjitë e menaxhimit të borxhit kanë çuar në maturime më të gjata të borxhit të qeverisë dhe një përqindje më të lartë të emetimit të monedhës vendase, ndërsa stabiliteti financiar është […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of