Ekosistemi i Sipermarrjes

22/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNga prof. dr. Ilia Kristo Në procesin e reformimit ekonomik të vendit, Shqipëria është në një fazë të zhvillimit, së cilës i nevojitet një hov cilësor nga e tashmja drejt së ardhmes për të garantuar gjurmë të sigurta në ciklin e rritjes së saj ekonomike. Në këtë kontekst është përpunuar koncepti i ekosistemit të sipërmarrjes: një mentalitet ekonomiko-social gjithëpërfshirës, bazuar te zhvillimi i biznesit privat dhe sipërmarrjeve të vogla dhe të mesme. Le ta ilustrojmë konkretisht një shfaqje të këtij […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of