Enologji / Këshillat e ekspertëve për degustim në shtëpi

20/04/2020 12:10 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Po sikur të përfitojmë nga izolimi në shtëpi dhe të zbulojmë misteret e verës? Tre ekspertë të Monte-Carlo Société des Bains de Mer na tregojnë sekretet e tyre, për t’ju afruar enologjisë me shumë vetëbesim. Si të zgjidhni një shishe verë, si ta shërbeni dhe si ta mirëmbani qilarin tuaj ashtu siç duhet? Ndiqni udhëzuesin (et)!   Arti dhe mënyra e degustimit në shtëpi. Takim me Patric Franc, shef somelier në Hotel de Paris Monte-Carlo   Cilat janë etapat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of