Euro e qendrueshme, dollari bie

12/12/2018 9:12 AM 0 komente

Monedha e përbashkët ishte në nivele të qëndrueshme mëngjesin e kësaj të mërkure kundrejt dollarit amerikan, duke u këmbyer me 1.1324 euro për dollarë amerikanë.

Ndërsa dollari amerikan humbi pikë kundrejt jenit. Ai ra me 0.1 për qind dhe u këmbye me 113.445 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ra me më pak se 0.05 për qind, duke shkuar në 97.411 . DXY.

Paundi britanik u këmbye me 1.2505 paund për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez u tregtua me 6.886 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of