Euro, mes suksesit dhe mosbesimit

04/10/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Dossier –monedha e përbashkët Sot mund të thuhet me siguri se monedha e përbashkët ka rezultuar një sukses nga pikëpamja ekonomike. Ka arritur të shtojë volumin e tregtisë, të rrisë investimet, të ulë rrezikun e inflacionit, të integrojë tregjet financiare europiane. Por është shoqëruar edhe me paradokse: shihet ende me frikë dhe me mosbesim nga ata europianë që e kanë në dorë dhe mbetet thuajse mollë e ndalueme për ata të tjerë që, ashtu si dhe Shqipëria, hë për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of