Fillojnë telashet për Emmanuel Macron

03/07/2017 4:09 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPartia e Presidentit fiton zgjedhjet legjislative, por katër ministra të kabinetit japin dorëheqjen Ky duhet të kishte qenë një moment triumfues. Së bashku me aleatët e saj, La République en Marche! (LRM), partia e Presidentit Emmanuel Macron, fitoi 350 nga 577 vende në Asamblenë Kombëtare në zgjedhjet e 18 qershorit. E vetme, LRM-ja fitoi 308 vende, një mazhorancë absolute dhe për një parti e cila ka veshur petkun politik vetëm vitin e kaluar, rezultati është befasues, shkruan The Economist. Disa […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of