“Fryma e bizneseve sociale po rritet shpejt edhe në Shqipëri”

02/09/2019 8:31 AM 0 komente

Flet Gerion Treska/ Lehtësuesi i Komunitetit të Sipërmarrjes pranë Yunus Social Business   Yunus Social Business, është i pranishëm në Shqipëri prej vitesh. Ku konsiston aktiviteti i saj? Yunus Social Business Balkans (YSBB) është i pranishëm në Shqipëri prej fundit të vitit 2012. Aktiviteti i YSBB ka për fokus nxitjen e sipërmarrjes në ekosistemin shqiptar dhe në mënyrë të veçantë, të sipërmarrjes e biznesit social. Përmes eventeve dhe programeve të ndryshme, YSBB është fokusuar në ndërgjegjësimin, edukimin dhe mbështetjen e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of