Gropa në buxhet u krijua nga Doganat, por nga detyra u largua drejtori i Tatimeve

22/07/2019 6:16 PM 0 komente

Para disa ditësh, qeveria shkarkoi nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të Tatimeve, Enton Duro, për shkak se ai nuk i kishte përmirësuar rezultatin e grumbullimit të të ardhurave buxhetore në raport me programin. Mirëpo, nga të dhënat që Ministria e Financave publikoi një ditë më parë shihet se gropa e krijuar në buxhet, për shkak të mosrealizimit të planit, është krijuar nga Doganat dhe jo nga Tatimet. Sipas të dhënave shihet se gjatë gjashtëmujorit, të ardhurat tatimore ishin 6.1% më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of