Hendeku midis rajoneve të pasura dhe të varfra të Europës po thellohet

14/11/2016 4:09 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRrugët e bukura, portë mbushura plot me plehra, të Katanjës, qytetit të dytë më të madh në Sicili, janë një botë larg qytetit të pasur verior të Trentos. Pothuajse një e katërta e sicilianëve janë të privuar materialisht, që do të thotë se ata nuk mund të përballojnë makinat personale apo të ngrohin shtëpitë e tyre mjaftueshëm, krahasuar me vetëm 5% të banorëve të Trentos. Italia nuk është unike. Në shumë vende në Europë, diferencat brenda vendit duket se po […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of