Indeksi i Pronësisë Industriale, Shqipëria çdo vit zbret shkallë

20/11/2017 3:05 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIndeksi Ndërkombëtar për të Drejtat e Pronësisë Intelektuale, në raportin e këtij viti e rendit Shqipërinë në vendin e 118 nga 129 të ekzaminuara, për çdo vit që nga 2015 ku u përfshi për herë të parë në raport, me zbritje shkallësh sipas analizës së Alliance. Me një rezultat prej 3.8 pikësh, Shqipëria renditet në 15 vendet e fundit në listë dhe e 23-a në rajonin e Europës Juglindore. E krahasuar me vendet e Ballkanit, ndodhet sërish në fund. Serbia […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of