Ishujt më të bukur grekë për t’u vizituar në bazë të personalitetit tuaj

06/10/2017 3:50 PM 0 komente

Sezoni veror nuk ka shumë që është mbyllur. Por kjo nuk do të thotë që ju të mos mendoni për pushimet tuaja të ardhshme, sepse kjo është edhe një prej periudhave më të mira për të blerë paketa turistike me çmime shumë më të lira sesa në sezon.

Me një shumëllojshmëri ishujsh, njëri më i bukur dhe më i veçantë se tjetri, Greqia mbetet një prej destinacioneve më të pëlqyera nga turistët nga e gjithë bota. Por nëse përballë të gjitha këtyre zgjedhjeve ju nuk dini se cilin të zgjidhni, ne ju vimë në ndihmë duke ju dhënë më poshtë një listë të ishujve më të famshëm grekë.

Zgjedhja për ju do të jetë shumë e lehtë, pasi ju do të mund të zgjidhni ishullin që ju pëlqen më shumë në bazë të personalitetit tuaj.

Nëse ju pëlqen jeta e natës, padyshim që duhet të zgjidhni Mikonos.

mikonos

 

Nëse ju pëlqen të jeni prezent në dasma, ku çiftin që martohet të mos e njihni fare, dhe që më e bukura është se një gjë e tillë nuk është fare problem, ju duhet të zgjidhni Santorinin.

Colorful Oia Village at Santorini Greece

 

Nëse jeni në kërkim të gatimeve më të mira, padyshim që zgjedhja është Kreta.

krete

 

Nëse jeni të dhënë pas historisë fetare, zgjidhni ishullin Patmos.

Patmos

 

Nëse jeni në kërkim të plazheve nudo, zgjidhni Gavdos.

gavdos-

 

Nëse doni pushime pasive, duke shijuar vetëm diellin dhe detin, zgjidhni Zakynthos.

zakynthos_0

 

Nëse jeni tip tradicional zgjidhni ishullin Paros.

Paros

 

Nëse ju pëlqen historia, zgjidhni Rodosin.

Rhodes

 

Nëse jeni aventurier zgjidhni Samothrakin.

Samothraki

 

Nëse ju pëlqen arkitektura zgjidhni Korfuzin.

caorfu ok

 

Nëse doni të eksploroni vende të reja, zgjidhni Fournin.

Fourni

 

Nëse jeni adhurues të natyrës, nuk duhet të zgjidhni anjë tjetër përveç Kythiras.

Kythira

 

 

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of