Kapaciteti gjenerues arrin 2203 MW / HEC-et e vogla dhe të mesme si kërpudha

09/09/2019 8:02 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProdhimi i energjisë nga burimet e rinovueshme është vënë edhe një herë në analizë në një dokument të qeverisë në kuadër të objektivave për vitin 2020. Referuar të dhënave zyrtare, rezulton se i vetmi grup që është tejkaluar sa i përket energjisë nga burimet e rinovueshme është ai i hidrocentraleve, ku janë të paktën 527 hidrocentrale të përfshira në 251 kontrata dhe që kanë një kapacitet nën 15 MW. Duket se rol në këtë pjesë kanë luajtur hidrocentralet deri në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of