Kasat aktuale nuk mund të përshtaten me sistemin e ri

02/09/2019 8:14 AM 0 komente

Endri Hasa, Inxhinier Elektronik, ish-drejtor i AKSHI, tha për “Monitor” se afatet për të implementuar projektin e fiskalizimit janë plotësisht të pamundura. “Nuk ka asnjë lloj mundësie teknike për të arritur afatet e parashikuara për të bërë prodhimin, blerjen, shpërndarjen, implementimin e zgjidhjeve teknike si dhe trajnimin, edhe nëse do të ishim në një situatë ideale, ku çdo gjë do të ishte perfekte. Kjo mund të ndodhë përveçse në rastin që pajisjet të jenë tashmë të prodhuara dhe magazinuara dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of