Katër opsione se çfarë mund të bëhet me stokun e rrobave

15/06/2020 9:23 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë sezon i djegur në industrinë e modës dhe veshjeve për shkak të koronavirusit përkthehet në male të tëra me veshje të mbetura në dyqane, magazina, kontejnerë. Një artikull i Forumit Ekonomik Botëror kushtuar këtij aspekti parashtron opsionet se çfarë mund të bëhet me këtë stok nga ana e kompanive. “Harrojeni modën e shpejtë dhe të ngadaltë. Tani është një terren i ndaluar. Një mal me stoqe të veshjeve është mbledhur muaj pas muaji nga shitësit me pakicë dhe teksa […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of