Kompanitë me norma më të larta fitimi në vend

04/11/2019 11:28 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint“BFI Trade”, pjesë e grupit Balfin, ka rezultuar si kompani më fitimprurëse në vend, me një normë prej 97% në vitin 2018. Burime nga grupi “Balfin” pohuan se shoqëria operon si agjente në shitblerje në tregun e mineraleve, prandaj e ka të pastër komisionin që përfiton si xhiro/fitim. Pra, vlera që pasqyrohet si xhiro është vlera e pastër e komisionit. Shpenzimet operative janë të ulëta në këtë lloj biznesi. “Alb-Energy”, në pronësi të kompanisë së ndërtimit “Alb-Building” dhe aktivitet në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of