Koncesioni kaotik

02/04/2018 12:41 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKoncesioni për mirëmbajtjen e Rrugës së Kombit ka kaluar një proces të errët, me mungesë transparence edhe sot e kësaj dite, kur taksa ka nisur të vilet. Pas dështimit katër herë të garës që nisi që në qeverinë Berisha, edhe sot kontrata ka të dhëna kontradiktore, teksa treguesit e trafikut janë mbajtur të fshehtë. Burimet nga tregu kanë shpjeguar se kompanitë shqiptare, Salillari dhe Kastrati, lobuan më 2016 për të skualifikuar turqit e Vendeka që ishin shpallur fillimisht fitues të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of