Konkurrenca, 1 liter kundrejt 2 litra

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nëse kërkojnë të konsumojnë në shtëpi, konsumatorët përgjithësisht preferojnë të blejnë paketime prej 1 litri, por edhe paketimet me 2 litra janë mjaft të preferuara. “Nuk mund të them se paketimet 2 litroshe janë më të shiturat ndër produktet tona, pasi edhe paketimet e tjera 1 litër dhe 1.5 litër janë mjaft të preferuar”, -thotë z.Muzhaqi, importues i Pfanner. Nga ana tjetër, drejtuesja e kompanisë prodhuese të “Amita”, Rudina Qurku, tregon se paketimet me 2 litra nuk janë një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of