“Kriza politike ndikoi në rënien e shitjes së librit”

29/07/2019 2:05 PM 0 komente

Flet Albert Gjoka, menaxher i platformës online të librit Bukinist.al   Si kanë ecur shitjet e librit online gjatë këtij sezoni veror? Si krahasohen me një vit me parë? Shitjet e librit në përgjithësi, por edhe shitjet e librit online në veçanti, kanë shënuar rritje vitet e fundit. Kjo ka ardhur për shumë faktorë: Së pari, rritja e kërkesave të tregut dhe futja e operatorëve me standarde gjithnjë e më profesionalë në fushën e tregimit. Por, edhe shtëpitë botuese kanë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of