Kroaci / Rriten me 2% pagat për sektorin publik

26/08/2019 8:12 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria e Kroacisë do të rrisë me 2% pagën bazë të nëpunësve civilë dhe punonjësve të sektorit publik që nga 1 shtatori i këtij viti, deklaroi ministri i Financave, Zdravko Maric. Qeveria ka pranuar kërkesën e sindikatave të punës për një rritje shtesë prej 2% që nga 1 shtatori, tha z. Maric në një njoftim për shtyp të qeverisë në fillim të javës së kaluar. Edhe rritja e pagës bazë me 3%, për të cilën u ra dakord në fillim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of