Kroaci / Shitjet me pakicë shënuan rritje në dhjetor

10/02/2020 8:32 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas të dhënave të publikuara nga Zyra e Statistikave kroate, shitjet me pakicë në Kroaci shënuan rritje gjatë muajit dhjetor pas lehtësimit të shënuar gjatë nëntorit. Shitjet me pakicë në terma të vëllimit u rritën një ditë pune dhe u rregulluan sezonalisht 4.5 për qind nga viti në vit në dhjetor, pas një rritjeje prej 2.5 për qind në nëntor. Në tetor, shitjet u rritën 3.1 për qind. Në bazë mujore, shitjet me pakicë u rritën 0.9 për qind në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of