Kur shteti “shpëton” koncesionet

24/10/2016 12:29 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNga katër kontrata, të cilat u morën përsipër nga Ministria e Financave për t’u shfuqizuar, të cilat ishin koncesione që rrisnin kostot për konsumatorin dhe pasuronin bizneset, vetëm për një prej tyre u arrit që të ulej tarifa. Kjo ishte kontrata me kompaninë e skanimit në dogana, Rapiscan. Pas dhënies së afro 8 milionë eurove biznesit të markimit të karburanteve GFI, qeveria po i “dhuron” 3 milionë euro të tjera çdo vit koncesionarit të pullave fiskale SICPA Të gjithëve iu […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of